Kapadokya'da At Turu

Eşsiz güzelliklerin adresi konumunda yer alan Kapadokya at turu konusunda da iddialıdır. Kapadokya’da at turu organizasyonları söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı tur seçenekleri çıkmaktadır. Hotelskapadokya gezi rehberimizde Kapadokya’daki at turu organizasyonlarına dair ayrıntılara yer verdik. İşte detaylar!


 

Doğal ve tarihi güzelliklerin iç içe geçtiği Kapadokya, heyecan verici deneyimlerin de adresi konumunda yer almaktadır. Kapadokya’da yapılan farklı aktiviteler sayesinde keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Kapadokya at turu organizasyonu da son zamanlarda sıklıkla tercih edilen tur organizasyonları arsına yer almaktadır.

Kapadokya’da saatlik at turlarının son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi gördüğünü bilinmektedir. Bölgede 1 saatlik at turunun yanı sıra 2 saatlik olarak da turlar düzenlenmektedir. Yine talebe göre daha uzun süreli at turlarının da Kapadokya’da bulunduğunu ifade edebiliriz. Kapadokya 2 saatlik at turu sayesinde Kapadokya’nın tarihi dokusunu keyifli bir şekilde tecrübe edebilirsiniz.

Kapadokya’da at turları öncesinde rezervasyon yaptırmanız her zaman önerilmektedir. Çünkü özellikle sezonun yoğun olduğu dönemlerde kimi zaman yer bulmak zorlaşmaktadır. Bu noktada Kapadokya at safari turlarına katılmayı istediğiniz zaman mutlaka bu alanda üst düzeyde hizmet sunan organizasyon firmalarının tercih edilmesi şarttır.

  • Kapadokya'da At Turuyla Nereleri Gezebiliriz?

Kapadokya her zaman tur organizasyonları konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır. Bu durum Kapadokya’daki at turları için de geçerliliğini korumaktadır. Kapadokya at turları her zaman kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır. Genel olarak bölgedeki at turlarının gezi rotasında aşağıdaki gezilecek yerler bulunduğunu ifade edebiliriz:

  • Kızıl Vadi
  • Haçlı Kilise
  • Gül Vadisi
  • Direkli Kilise
  • Göreme Milli Parkı
  • Kızılçukur Seyir Terası
  • Anna Johachim Kilisesi
Kapadokya’daki at turu
organizasyonlarının rotası talebe göre şekillenmektedir. Özellikle Rose Valley yani Gül Vadisi ve Red Valley yani Kızıl Vadi at turlarının uğrak yeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Kızılçukur Seyir Terasıyla Göreme Tarihi Milli Parkı son derece keyifli bir gezi rotası olarak ziyaretçiler büyülemektedir.

At turu etkinliğinde geçtiğiniz lokasyonlarda yer alan tarihi yapıları görebilirsiniz. Yine at turu sırasındaki molalarda Kapadokya’nın güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca molalarda Kapadokya’ya özgü lezzetleri de deneme fırsatını elde edebilirsiniz. Atla birlikte poz vermek istediğinizde de tur organizasyonu görevlilerinden yardım alabilirsiniz.

  • Kapadokya'da At Turu İçin Gerekenler Neler

Kapadokya’da at turu etkinliğine dahil olduğunuzda otelinizden alınırsınız. Kapadokya otelleri transfer hizmeti sayesinde at turunun yapılacağı yere kadar ulaşım sağlarsınız. At turuna katılmanız için herhangi bir şekilde binicilik dersi de almanız gerekmemektedir. Siz profesyonel anlamda bir binici olmasanız da Kapadokya’daki at turlarının keyfini sürebilirsiniz.

Şayet daha önceden hiç at binme tecrübeniz yoksa endişelenmeyin! Çünkü at turu organizasyonlarının profesyonel binicilik eğitmenleri size kusa süreli de olsa eğitim verecektir. Böylece at üstünde Kapadokya’yı keşfetmek noktasında harika bir yolcuğuna çıkabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki atla Kapadokya’yı keşfetmek, bölgenin tarihi dokusunu da tecrübe etmen anlamına gelir.

  • Kapadokya'da At Turu Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya’da at çiftliği sayısının fazla olması, bölgede at turu etkinliklerinin de sayısını arttırmaktadır. Özellikle son zamanlarda Kapadokya’daki at turu etkinliklerinin sayısında ciddi oranda bir artış gözleniyor. Kapadokya’da at turu fiyatları gündeme geldiğindeyse karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır.

Kapadokya at turu fiyatlarını etkileyen en temel kriter, tur organizasyonunun kapsamıdır. Çünkü tur organizasyonunun kapsamı arttıkça fiyatları da yükselmektedir. Bununla birlikte at turunun süresi ve tur sırasındaki aktiviteler de fiyatları doğrudan etkiler. Bütün bu bilgiler ışığında siz de Kapadokya’da at turu organizasyonuna katılmayı isterseniz, detaylı bir fiyat araştırması yapmalısınız.

Tags