Kapadokya’ya Nasıl Gidilir?

Ülkemizin turizm cenneti olan Kapadokya tatilcilerin bir numaralı mekanı konumundadır. Kapadokya ulaşım yolu itibariyle son derece gelişmiş bir ilçe konumundadır. Kapadokya’ya nasıl gidilir? Günümüz koşullarında Kapadokya’ya hem havayoluyla hem de karayoluyla etkili bir düzeyde ulaşmak mümkündür. Hotelskapadokya ulaşım fırsatları konusunda etkili bilgileri takipçileriyle paylaşmaktadır.

Nevşehir havaalanı ülkemizdeki en aktif havalimanları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla kişiler Nevşehir’e gitmek için havayolu ulaşımını birinci olarak tercih etmektedir. THY başta olmak üzere Pegasus ve Anadolu Jet havayollarının uçakları sürekli her gün Nevşehir’e uçuş gerçekleştirmektedir.

Nevşehir havalimanına indiğiniz de havalimanında yer alan Kapadokya araçlarına binebilirsiniz. Bu araçlar her saat başı havalimanı önünden kalkmaktadır. Araçlara biniş elbette ki ücretlidir. Ücretini ödediğiniz taktirde tek vesayette Kapadokya’ya gitme imkanından faydalanmış olursunuz.

Kapadokya gitme konusunda otobüs yolculuğu da oldukça fazla tercih edilen bir yolculuktur. Fakat İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerden ilçeye gelecek olan kişiler için otobüs yolculuğu oldukça uzun süreli olacaktır. Bu sebepten ötürü uçak yolculuğu zamansal açıdan daha çok tercih edilmektedir.

Kapadokya otelleri aracılığıyla rezervasyon yaptırdığınız zaman uçak biletinizi de ayarlamanızı öneriyoruz. Çünkü özellikle sezonun yoğun olduğu dönemlerde uçak bileti bulmakta zorlanabilirsiniz. Üstelik erken bir zamanda uçak bileti almanız, daha uygun fiyatlı bir şekilde ulaşım olanaklarına sahip olmanızı da mümkün kılacaktır.


Kapadokya’ya Her Gün Uçuş Var Mı?

Kapadokya bölgesine günümüzde her gün uçuş imkanı yurt içinden bulunmaktadır. Fakat ilçeye ülke dışından gelecek olan turistler için Nevşehir havalimanına her gün uçuşlar bulunmamaktadır. Aynı zamanda yurt dışından Kapadokya’ya direkt uçuşta bulunmuyor. Kişiler genellikle aktarmalı yolculuk vasıtasıyla Kapadokya’ya geliyorlar. Ankara veya İstanbul’a aktarma yapan yurt dışı uçakları aktarmalı şekilde Nevşehir havalimanına geliyorlar. Böylelikle kişiler aktarmalı da olsa kolay bir şekilde Nevşehir havalimanına ulaşmış oluyorlar.

Kapadokya Uçak Bileti Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya’ya gezi yapmak isteyen kişilerin en çok sorguladıkları konu başlıklarından birisi de Kapadokya uçak bileti fiyatları konusu olmaktadır. Uçak bileti fiyatları dönemsel değişikliklere göre farklılık göstermektedir. Fiyatlar aydan aya, günden güne, saatten saate farklılık gösterir. Bu sebepten ötürü piyasada sabit bir fiyat bilgisi bulunmamaktadır.

Kapadokya’ya ulaşım konusunda en çok tercih edilen ulaşım yolu aracı uçaklardır. Uçaklar hem konforlu araçlardır hem de çok hızlı araçlardır. İstanbul’dan bir kişi Kapadokya’ya 12-13 saatte gidiyorken, aynı bir kişi uçakla İstanbul’dan Kapadokya’ya 1 saatte gitmektedir. Dolayısıyla aradaki farkın uçurum boyutlarında olduğu düşünülürse uçak yolculuğu yapmak her halükarda daha mantılı bir seçim olacaktır.

Kapadokya’ya Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulabilirim?

Kapadokya bölgesine ucuz uçak biletiyle gitmek oldukça kolaydır. Bu yüzden kişilerin dönemsel koşullara uygun hareket etmesi gerekiyor. Örneğin yazın uçak biletleri turizm sezonu kapsamında daha yukarı seviyelerde olurken kış mevsiminde turizm sezonunun olmadığı durumlarda fiyatlar daha düşük seviyeler olmaktadır. Dolayısıyla ucuz bir uçak yolcuğu yapmak isteyen kişiler kış ve sonbahar mevsimlerin de bilet alabilirler.

Kışın ve yazın uçak biletleri arasında %50 fark olmaktadır. Fakat kış mevsiminde yapacağınız bir Kapadokya turuyla yaz mevsiminde yapacağınız Kapadokya turu arasında oldukça fazla fark olacaktır. Ayrıca ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız firmaların indirim günlerini takip ediniz. Firmalar özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde indirimli uçak bileti kampanyası yapmaktadır. Aynı zamanda uçak biletinizi 7 ile 8 ay öncesinden almak biletinizi ucuza getirecektir. Hotelskapadokya keyifli bir Kapadokya tatili konusunda en mantıklı fırsatları sizlerle buluşturmaktadır.

Tags