Kapadokya’da Yapılabilecek Aktiviteler

Kapadokya, mucizevi oluşumu ve doğal güzelliğiyle en dikkat çeken yerlerden biri olmayı başarmıştır. Kapadokya’ya gelecek olan kişiler hangi aktiviteleri yapacaklarını sorgulayabilir. Henüz ilk defa ziyaret edecek olanlar için bu konu son derece önemlidir. Peki, Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler hangileridir? ATV turu, balon turu, vadi yürüyüş ve daha pek çok etkinlikleriyle en iyi aktivite merkezlerinden biri olmayı başarıyor. İşte Hotelskapadokya gezi rehberimiz sayesinde Kapokya’da yapabileceğiniz etkinlere dair ayrıntılı bilgiler!

Kapadokya’ya gelenler için yapılacak aktiviteler çok fazla olduğundan dolayı 2-3 gününüzü ayırmanız çok fazla yeterli olmayabilir. Doğal güzelliklerin adresi olan tatil merkezine daha fazla zaman ayırmanız, pek çok aktiviteleri yapabilmeniz açısından önemli olacaktır. Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler söz konusu olduğu zaman aşağıdaki etkinlikler her zaman ön plana çıkmaktadır.

 • Kapadokya At Turu Aktivitesi
 • Kapadokya Vadi Turu Deneyimi
 • Kapadokya Balon Turu Aktivitesi
 • Kapadokya Ihlara Vadisini Görmek
 • Kapadokya Yer Altı Şehirlerini Görün
 • Kapadokya Çanak Çömlek Yapımı Etkinliği
 • Kapadokya Günlük Gezi Turlarına Katılmak
 • Kapadokya ATV Turu Aktivitesine Ortak Olun

Kapadokya her zaman çok sayıda farklı etkinliğin yapılabileceği bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Bu durum Kapadokya turlarına olan ilgiyi de arttırmaktadır. Böylece Kapadokya’ya gelen turist sayısı da her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Bu durum Kapadokya hotel hizmetlerine olan ilgiyi de arttırmaktadır.  Kapadokya otelleri esasında Kapadokya’daki etkinlere katılım noktasında da alternatif fırsatlar sunabilmektedir.

 • Kapadokya At Turu Aktivitesi

At turlarını seviyorsanız o zaman rotanızı Kapadokya’ya doğru çevirmeye başlayabilirsiniz. En güzel aktivitelerin başında yer alan Kapadokya’da oldukça güzel şekilde zamanlar geçirmeye başlamış olacaksınız. Kapadokya vadilerini görmeniz ve aynı zamanda da güzellikleri, keşfedebilmeniz açısından son derece güzeldir.

Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler gündeme geldiği zaman at turu etkinliği akla ilk gelen seçenekler arasında yer almaktadır. Kapadokya’daki at turları 1 saat gibi bir zaman dilimini kapsıyor. Fakat 1 saatlik zaman diliminde bile atlarla görmeniz gereken en güzel vadileri görmeye başlıyorsunuz. Kapadokya’ya at turu için gelen kişiler kişi başı 80-100 TL civarında bir ödeme yapmaya başlıyor.
 

 • Kapadokya Balon Turu Aktivitesi

Kapadokya balon turu, tüm dünyaya yayılmış en güzel aktivitelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kapadokya balon turu fiyatları ise kişi başı 250-500 TL gibi bir rakam arasında olabiliyor. Yaz aylarında Kapadokya’ya gelerek balon turlarına katıldığınız zaman ise fiyatların daha da fazla şekilde artmaya başlayacağını bilmelisiniz. Balon turlarına katılım yapabilmeniz içinde mutlaka en az 1 gün bir süre zarfı öncesinde rezervasyon işlemlerinin yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Balon turu Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler arasında en popüler olanlarındandır.

 • Kapadokya ATV Turu Aktivitesine Ortak Olun!

Kapadokya denildiği zaman şüphesiz en ön plana çıkan özelliklerinden biri ise vadileri diyebiliriz. Birbirinden güzel vadileri görebilmeniz ve harika bir zamanlar geçirebilmeniz adına ideal diyebileceğimiz yerlerin başında bulunacaktır. Vadi keşfi yapabilmeniz içinde ATV aracılığıyla güzel bir gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

Üstelik katılacağınız bu etkinliğinde size oldukça iyi geleceğini ve zamanlarınızı oldukça keyif dolu şekilde geçirecek olduğunuzu bilmelisiniz. Kapadokya ATV turu, bir saatlik kiralama ücreti için ödeyeceğiniz tutar 50-70 TL gibi bir rakam arasında olmaya başlayacaktır. ATV araçlarına tek kişilik, 2 kişilik binebilme hakkına da sahipsiniz. ATV, kullanım kolaylığı sağlayan bir araç olduğundan dolayı sorunsuz bir şekilde gezintilerinizi yapabilmeniz mümkün olacaktır. Böylece Kapadokya’ya eğlenceli bir şekilde keşfedebilirsiniz.

 • Kapadokya Çanak Çömlek Yapımı Etkinliği

Standart gezintilerin yanı sıra ilginizi çekecek farklı arayışlar içerisine girmeye başlayabilirsiniz. Tüm bunları ise Kapadokya’ya gittiğiniz zaman kolay şekilde bulabilmeniz mümkün olacak. Kapadokya çanak çömlek yapımı son zamanda başvurulan en güzel aktivitelerin başında yer alıyor. Toprak harika eserleri bir arada bulabilir ve zamanlarınızı çanak çömlek yaparak güzel şekilde geçirebilme şansına sahip olursunuz.

En iyi ustalar tarafından işlenmiş olan çanak ve çömlekleri de yakından görme şansına sahip olursunuz. Farklı bir deneyimi yaşamak isteyenlerin başvurmuş olduğu aktiviteler arasında yer alıyor. Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler gündeme geldiği zaman çömlekçi dükkanlarına uğramak, sıra dışı bir deneyim yaşamanızı da mümkün kılacaktır.

 • Kapadokya Vadi Turu Deneyimi

Kapadokya’da ki vadi turları en çok yapılmak istenen aktivitelerin başında yer alıyor. Kapadokya vadileri görsel açıdan incelemeye başladığımızda rengarenk toprağın şekillenmiş halini detaylı şekilde görebilme fırsatına sahip oluyoruz. Gelen ziyaretçiler açısından bakıldığında tabiat harikası olma özelliğini en güzel şekilde yayıyor.

Kapadokya vadisinde güzel bir doğa yürüyüşü yapma şansına sahip olacaksınız. Kapadokya vadilerinden mutlaka görmeniz gerekenler ise Kızıl, güvercin, aşk vadisi olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre sizlerde oldukça etkileyici bir güzelliğe sahip olan bu vadilerden görmek istediğinizi görebileceksiniz. Kapadokya vadi tur etkinlikleri her zaman yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir.

 • Kapadokya Yer Altı Şehirlerini Görün

Kapadokya da pek çok aktiviteleri bir arada bulabilecek ve istediğiniz zaman zarfında da yapacaksınız. Harika bir aktivite deneyimi sunmasından dolayı buraya gelen kişiler zamanlarını son derece keyif dolu şekilde sürdürmeye başlıyor. Kapadokya’yı aktivite yeri olarak seçenler başka hangi yerlerine gitmesi gerektiğini araştırıyor. Bu yerlerin başında ise son derece dikkat çeken yer altı şehirleri bulunuyor. Yer altı şehirleri en güzel yapacağınız ziyaretlerden biri olarak ön plana çıkmaya başlıyor diyebiliriz.

Yer altı şehirleri hem tarihi hem de olağanüstü görüntüsüyle mutlaka görülmesi gerekecek yerlerin başında bulunuyor. Harika bir mimariye sahip olan Kapadokya yer altı şehirlerini istediğiniz zaman dilimi içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Yer altı şehirlerini ziyaret edecek olanlar için mutlaka görmeniz gerekecek listeyi hazırladığımız zaman Mazi, Derinkuyu, Kaymaklı en güzelleri olarak biliniyor.

 • Kapadokya Ihlara Vadisini Görmek

Kapadokya’da birçok vadi bulunuyor. Onlardan biri de Ihlara vadisi diyebiliriz.  100 metre derinliğinde ve 10 km şekilde olan Kapadokya Ihlara vadisinde harika zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. Yemyeşil bir ambiyansa sahip olmasından dolayı Kapadokya Ihlara vadisi en iyi alternatiflerden biri olarak biliniyor. Ihlara vadisinin ise hemen yanında Hasandağı’nda oluşan volkanik hareketler, püsküren lavlar ve güzel bir kanyon bulunur. Bu sayede hayalinizde kurmuş olduğunuz birbirinden güzel ambiyansı yakalama ayrıcalığına sahip olursunuz.

Kapadokya Ihlara vadisini gezerken fark edeceğiniz pek çok doğal güzellikler ön plana çıkacak. Bunlar nelerdir diye inceleme yaptığınız zaman insan eliyle oyulan manastır kiliselerden, yerleşim yeri ve aynı zamanda peri bacalarına rastlayacaksınız. Bütün bilgiler ışığında Kapadokya gezilecek yerler konusunda her zaman alternatif seçeneklerin bol olduğu bir bölge konumunda yer almaktadır.  Bu durum Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler sayısını da olumlu yönde etkilemektedir.

 • Kapadokya Günlük Gezi Turlarına Katılmak

Kapadokya günlük gezi turları ile istediğiniz muhteşem zamanları geçirmeye başlayabilirsiniz. Tarihi, doğası, eşsiz güzellikleri ile kendisini kanıtlamıştır. Peri bacalarından, yer altı kaynaklarına kadar pek çok güzellikleri kanıtlamış olan Kapadokya’ya günlük gezi turlarıyla detaylı şekilde görebilirsiniz. Kırmızı tur, mavi tur ve yeşil tur katılımlarınızı yaparak günlük gezi turlarınızı en keyifli şekilde tamamlamaya başlamış olursunuz.

Kapadokya güzelliklerini görmek için geldiğiniz zaman peri bacalarını es geçmeyin. Yerli ve yabancı pek çok kişilerin ziyaret ettiği peri bacalarında harika zamanlar sürdürmeye başlayabilirsiniz. Hotels Kapadokya gezi rehberi sayesinde Kapadokya’da yapılabilecek aktiviteler konusunda geniş kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz!

Tags