Kapadokya’da Jeep Safari Turu

Kapadokya’ya gelen kişilerin yapabilecekleri en güzel aktivitelerden birisi de Kapadokya Jeep Safari turu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka yapmayı tercih ettiği turlar arasında yer alan bu turlar yaz aylarında yapılmaktadır. Dolayısıyla bu turlardan faydalanmak isteyen kişilerin Kapadokya’ya Temmuz ve Ağustos mevsimlerinde gelmesi gerekmektedir. Kış mevsimlerin Jeep Safari turu yapılmamaktadır. Hotelskapadokya Kapadokya’da eşsiz bir jeep safari turu ayrıcalığını yaşamanız noktasında alternatif seçenekler sunmaktadır!Adrenalini yüksek bir gezi olarak bilinen Jeep Safari turu büyük araçlarla yapılmaktadır. Araçları süren şoförler son derece yetkinlik sahibi profesyonel kişileridir. Sizlere heyecan dolu anları yaşatmak için özel olarak seçilmişlerdir. Turlar gruplar halinde yapılmaktadır. Bu turdan faydalanmak istiyorsanız mutlaka bölgede yer alan yerel turizm firmalarından hizmet almanız gerekmektedir. Kapadokya’da jeep safari turları gündeme geldiği zaman çok sayıda farklı rotadan söz edebiliriz.

  • Kapadokya Jeep Safari Turu Güvenli Mi?

Kapadokya Jeep Safari turu yapmayı düşünen kişilerin tedirgin olduğu konulardan birisi de güvenlik konusu olarak bilinmektedir. Ancak kişilerin bu konuda hiç endişe duymalarına gerek bulunmuyor. Jeep Safari turu tamamen güvenlik koşullarına uygun olarak gerçekleştiriliyor. Kişiler üst düzey güvenlikli araçlarla tur hizmetlerinden yararlanıyor. Aynı zamanda tur esnasında araçları süren şoförlerin hepsi alanında deneyimli ve profesyonel şoförler olarak ön plana çıkmaktadır.

Tur şirketleri şoförleri seçerken son derece itinalı seçimler yapmaktadır. Özenle seçilen şoförler vasıtasıyla mükemmel bir Jeep Safari turu avantajından faydalanabilirsiniz. Turlara maksimum olarak 6 kişi katılabilmektedir. Ancak bu saat 4 ile 6 arasında değişikler göstermektedir. Kapadokya hotelleri son zamanlarda Kapadokya’da farklı etkinlikler konusunda nitelikli organizasyonların içerisinde yer almaktadır.

  • Kapadokya Jeep Safari Turu ile Nereler Gezilir?

Kapadokya gezilecek yerler konusunda her zaman iddialı bir konumda yer almayı başarmaktadır. Kapadokya Jeep Safari turu organizasyonlarıyla kişiler birçok alanı gezme deneyiminden yararlanırlar. Kapadokya’nın en eski manastırı olan ‘’Hospital Manastırı’’ Jeep Safari turu kapsamında gezilmektedir. Bunun yanında güllü dere vadisi ve pancarlık vadileri de tur programı kapsamında gezilmektedir. Ayrıca bu vadilere ek olarak Göreme Görçeli Vadisi de geziliyor. Jeep Safari turu çok geniş bir gezi rotasına sahip bir tur hizmetidir. Turdan faydalanacak olan kişiler Kapadokya’yı detaylı olarak rehber eşliğinde gezme deneyimine kavuşmuş olurlar.

Ortahisar bölgesi, güvercinlik vadisi, İbrahimpaşa Köyü gibi alanlarda Jeep Safari turu kapsamında detaylı olarak gezilmektedir. Turun süresi yaklaşık olarak 2 ile 3 saat aralığında gerçekleşmektedir. Bu süre zaafında Kapadokya’nın en popüler yerleri görülmektedir. Kapadokya hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle iddialı bir konumda yer almayı başarmaktadır. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda çok sayıda yerli ve yabancı turist Kapadokya’yı tercih etmektedir. Hotels Kapadokya; Kapadokya’daki turizm hizmetlerinin üst düzeyde bir kalitede sunulması konusunda titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.


 

  • ​Kapadokya Jeep Safari Turu Fiyatları

Kapadokya Jeep Safari turu fiyatları tur hizmetinden faydalanmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği soru başlıklarından birisi konumundadır. Jeep Safari turu fiyatları çok iletkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatların değişiklik göstermesinde tura katılacağınız kişi sayısı doğrudan fiyatların şekillenmesinde rol oynamaktadır.

Aynı zamanda Kapadokya Jeep Safari turu fiyatlarında rol oynayan etkenlerden birisi de mevsimlerdir. Fiyatlar yaz aylarında daha yüksek standartlarda olmaktadır. Bunun en önemli sebebi turlara yaz aylarında daha çok talebin olmasıdır. İlkbahar aylarında ise Jeep Safari turu fiyatları yaz aylarına oranla %45 daha az seviyelerdedir. Jeep Safari turu uluslararası tur hizmetlerine son derece uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Bölgedeki turizm firmaları sizlere üst düzey standartlarda mükemmel hizmetler sunmaktadır.

Tags