Kapadokya’da Gün Doğumu ve Gün Batımı En Güzel Nerede İzlenir?

Türkiye’nin turizm incisi olarak bilinen bölgelerden birisi de hiç şüphesiz ki Nevşehir’in Kapadokya ilçesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kapadokya tarihiyle, mimarisiyle, kültürel yapısıyla her zaman Türkiye’nin en çok turist çeken Orta Anadolu şehri olmuştur. Peki, Kapadokya’da gün doğumu ve batımı en güzel nerede izlenir? İşte merak edilen ayrıntılar!


 

Kapadokya’da gün doğumu ve batımı izleyebileceğiniz birçok bölge bulunuyor. Böylelikle kaliteli bir gün doğumu ve batımı izleme deneyimine erişmiş olursunuz. Hotelskapadokya rehberinde Kapadokya bölgesinde gün doğumunu izleyebileceğiniz en güzel yerlerin listesi şu şekilde sıralanabilir;

  • Aşıklar Tepesi
  • Uçhisar Kalesi
  • Kapadokya Balon Turu

Yukarıdaki yerlerde en güzel şekilde gün doğumunu Kapadokya’da izleyebilirsiniz. Böylelikle muhteşem bir görünüm eşliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz. Gün doğumu kadar şehir de gün batımını izleyebileceğiniz çeşitli bölgelerde yer almaktadır. Kapadokya gün batımını izleyebileceğiniz bölgeler şu şekilde listelenebilir;

  • Üç Güzeller
  • Kızılçukur Vadisi

Bu iki bölge Kapadokya’da gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yerler arasında yer almaktadır. Kapadokya bölgesi yerli ve yabancı turistlerin her zaman göz bebeği olmuş bir ilçe konumundadır. İlçe özellikle yaz aylarında çok fazla ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bunun en önemli sebebi ilçenin muhteşem yapıtlara sahip olmasıdır.

Doğal güzellikleriyle, medeniyeti ve yemekleri Kapadokya sizleri kendisine büyülemektedir. Uzak Doğulu turistlerin dünya üzerinde en çok gezi düzenlendiğini kentlerden birisi de Kapadokya bölgedir. Dolayısıyla Kapadokya’da gün batımı izlemek istediğiniz zaman karşınıza oldukça ayrıcalıklı fırsatlar da çıkacaktır. Bu durum Kapadokya’da gün doğumu izlemek için de geçerliliğini korumaktadır.

  • Kapadokya Aşıklar Tepesi

Kapadokya’nın gün doğumunu izleyebileceğiniz en güzel yeri hiç şüphesiz ki Aşıklar Tepesi olarak bilinmektedir. Bu tepe de mükemmel bir gün doğumu manzarasını Keşfedebilirsiniz. Aşıklar Tepesi doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz ve mükemmel bir gün doğumu ve batımı manzarasını seyredebileceğiniz özel bir alandır.

Kapadokya’nın en çok ilgi gören bölgesi olma durumuna sahip olan Aşıklar Tepesi bölgeye gelen turistlerin en uğrak yeri konumundadır. Ayrıca Kapadokya’da evlilik resimlerinin hepsi Aşıklar Tepe’sinde çekilmektedir. Manzarasıyla tepeye aşık olmamak elde değil! Çünkü Aşıklar Tepesi’ndeki gün batımı ve doğumu manzarası ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır.

Göreme bölgesinin hemen yanı başında yer alan Aşıklar Tepesi’ne patika yolu takip ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tepenin manzarası oldukça geniştir. Şehri kuşbakışı haliyle kolaylıkla görebilirsiniz. Birçok profil fotoğrafı çekme deneyimine tepe sayesinde sahip olabilirsiniz. Tepeden aynı zamanda Göre Milli Parkını ve Kapadokya balon turu manzarasını da izleyebilme ayrıcalığına kavuşabilirsiniz.

Kapadokya’nın en yoğun nüfuslu bölgeleri arasında bulunan Aşıklar Tepe’si bölgesi sizlere mükemmel bir manzara avantajı sunmaktadır. Tepe hemen hemen Göreme camisiyle bitişiktir. Dolayısıyla Göreme camisine giderek kolaylıkla tepeyi bulabilirsiniz. Tepe oldukça yüksek bir konumda bulunmaktadır. Tepeye çıkma ve inme esnasında herhangi bir güvenlik kusuru bulunmamaktadır.

  • Kapadokya Uçhisar Kalesi

Kentin panoramasını ön plana çıkaran bölgelerden birisi de Kapadokya Uçhisar Kalesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaleye çok kolay bir şekilde çıkarak peri bacalarını kuş bakışı görünümde gözlemleyebilirsiniz. Kaleye girişler günümüzde ücretli bir şekilde sağlanmaktadır. Kalenin tepesine çıktığınızda birçok bölgeyi kuş bakışı seyredebilirsiniz. Bunlar; Avanos, Ortahisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi şeklindedir. Uçhisar Kalesi’ne uğradığınızda bu 3 bölgeyi de ziyaret edebilirsiniz


 

Kapadokya sizlere eşsiz bir manzara deneyimi sunan bir bölgedir.  Gün doğumunu izleyebileceğiniz en kaliteli yerlerden birisi olan Uçhisar Kalesi sizlere eşsiz bir manzara deneyimi sunan avantajlı bir konumdadır. Kale konumu itibariyle kentin tam tepe noktasında ve orta noktasında yer almaktadır. Böylelikle kalenin en üstüne çıktığınızda kenti ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz. Birçok yeri gözlemleyebilme deneyimine erişebilirsiniz.

Kapadokya bölgesinin en çok turist çeken tarihi yapılarının başında yer alan Uçhisar Kalesi tarihi çok eskilere dayanan bir mimari yapıdır. Kale sürekli olarak restorasyon çalışmalarıyla desteklenmektedir. Böylelikle ilk günkü görünümünden hiçbir değer kaybetmiyor. Kalenin popülerliğinin artmasındaki en önemli detay balon turlarının da kale üzerinden çok kolay bir şekilde izlenebilmesidir. Uçhisar Kalesi hem doğal güzelliğiyle hem de tarihi dokusuyla dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

  • Kapadokya Balon Turu

Gün doğumu deneyimini Kapadokya’da yaşamak isteyen kişilerin hiç şüphesiz ki birinci tercihi Kapadokya balon turu olmaktadır. Balon turu hizmetlerine günümüzde yoğun talep gösterilmektedir. Kapadokya’da gün doğumu ve batımı seyretmek istediğiniz zaman balon turları en mantıklı seçenek olarak karşınıza çıkacaktır.


 

Balon turu hizmetlerinden faydalanarak şehrin en güzel gün doğumu görünümünü elde edebilirsiniz. Balon turları 2 seans halinde kişilere sunulmaktadır. İlk seans sabah 5 sularında başlamaktadır. Böylelikle gün doğumunu çok güzel bir şekilde sabah 5 seansıyla izleyebilirsiniz.

İkinci seans ise saat 7’de başlamaktadır. Ancak kişiler genellikle saat 5 seansını tercih ediyorlar. Bunun en önemli sebebi saat 5 seansının gün doğumunun bütün güzelliğini ön plana çıkarmasıdır. Kapadokya balon turu hizmetlerine yabancı turistler çok fazla ilgi göstermektedir. Hotels Kapadokya balon turları konusunda alternatif seçenekleri sizlerle buluşturmaktadır.

Turlar profesyonel tur acenteleri tarafından organize edilmektedir. Aynı zaman da turlar en çok yaz mevsiminde temmuz ve ağustos aylarında gerçekleşmektedir. Bu aylar Kapadokya’nın en fazla turist ağırladığı aylar olarak bilinmektedir. Balon turları günümüzde güvenilir hizmetler olarak ön plana çıkmaktadır.

Balonlar en az 24 kişi alabilme kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda balonların boyların boyun izahına gelmektedir. Böylelikle hiçbir şekilde balondan düşme tehlikeniz bulunmamaktadır. Kapadokya otelleri rezervasyonlarında balon turları hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylece Kapadokya’da unutulmaz bir tatil deneyimini yaşayabilirsiniz!

  • Kapadokya Üç Güzeller

Kapadokya mimarisini gözlemleyebileceğiniz en güzel yerlerden birisi de üç güzeller bölgesi olarak bilinmektedir. Üç tane büyük peri bacasının bir araya gelmesiyle oluşan bu yapıt fotoğraf çekmek isteyen turistler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Üç Güzeller Kapadokya’nın simge bölgeleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla burası turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.


 

Üç Güzeller peri bacasıyla gün doğumu ve batımını çok güzel bir şekilde izleyebilirsiniz. Ayrıca birçok doğal fotoğraf görünümüne kavuşabilirsiniz. Üç güzeller peri bacası Kapadokya’ya gelen kişilerin mutlaka uğraması gereken bir mekan konumundadır. Kapadokya’da gün doğumu ve gün batımı seyretmek istediğiniz zaman Üç Güzeller de mükemmel fırsatları sizlerle buluşturacaktır. Böylece tam da hayallerinizdeki gibi bir tatil deneyimi yaşama fırsatını elde edersiniz.

Çok güzel fotoğraflar çekebilir, şehrin mimarisini en güzel şekliyle inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda mükemmel bir gün batımı ve gün doğumu izleme avantajından yararlanma deneyimine erişmiş olursunuz. Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin en fazla fotoğraf çekildikleri bölgelerden birisi de Üç Güzellerdir. Üç Güzellerin fotoğrafları Kapadokya tanıtım projelerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Dolayısıyla Hotelskapadokya rehberinde Üç Güzeller her zaman ilk sıralarda yer alıyor!

Üç Güzeller bölgesine ulaşım araçlarla yapılmaktadır. Yol kenarında bulunan bu doğal yapıt güzelliğiyle turistleri büyülemeyi başarmaktadır. Siz de Kapadokya’ya gelmeyi düşünüyorsanız Üç Güzeller yapıtını es geçmeyiniz. Böylece Kapadokya’da gün doğumu ve gün batımı en güzel nerede izlenir? Sorusuna da kapsamlı bir şekilde yer vermiş olduk!

Tags